Ürünler   Depo Temizliği    


 

Depo Temizliği

 
 İçme suyu depoları devletin yetkin kuruluşlarca yayınlanan kararları ve genelgeleri doğrultusunda 1 ile 6 ay arası sıklıkta temizlenip dezenfekte edilmelidir. Temizlik periyotları su kesintilerinin yaşandığı zamanlarda sıklaşmaktadır. Temizlik sıklığını etkileyen diğer bir faktörde suyun kimyasal yapısıdır.
 
Firmaya randevu verilir firma suyu hidrofor seviyesine kadar tüketir. Ekipler gelince önce tabanda kalan çamurlu suyu dalgıçla çeker ve dışarı tahliye eder. 180 barlık basınçlı makinelerle tüm yüzeyler temizlenir Depo yüzeyi tamamen temizlenir çıkan pislikler dışarı tahliye edilir Depo içerisine klor püskürtülüp dezenfektesi sağlanır. Depo durulanarak boş ve temiz olarak teslim edilir. Depoda su kaçağı olup olmadığı ve izolasyonu kontrol edilir . 
 
Su Depoları Kullanımı 
-Yılda 1 kez su deposu temizliği yapılmalıdır. 
-Şamandıranızın bakımını ve gerekirse değişimlerini bozulmadan yapınız. Çok az elektrik parasına karşı suyun, sürekli bakımlı ve temiz depodan kullanılması en iyi yöntemdir. 
-Suyu 5 günden fazla tutarsanız, suda mikrop ve bakteri üremeye başlar. 
-3-5 günde bir depo suyunu kullanmak, bakteri üremesini engeller.Aski şebeke suyuna ekstra klor atmayınız. 
-Hidrofor genleşme tankınızın bakımlı EPDM membranlı olmasına özen gösteriniz. 

 


 

  Galeri

 Doküman

KATALOG İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ...

Mekalites Mekanik Tesisat ,Modüler Su Deposu, Tesisat, Mekanik, Kalorifer Kazanı, Yangın Su Deposu ,Su Arıtma Sistemleri,Yangın Tesisatı,Silindirik Modüler Su Deposu, Prizmatik Su Deposu,Sıcak Su Kazanı,Yakıt Tankı, Yeraltı Su Deposu
TOPÇU MAH. 14. CAD. ŞEHİT ÇETİN ERTAŞ SOK. NO:1/C ETİMESGUT/ANKARA
Telefon : 0(312) 260 01 02 / 0 506 404 47 65
Faks : 0(312) 260 01 02
E-Posta info@mekalites.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2015